Kim jestem?

Witaj na mojej stronie! Mam na imię Michał. Jestem certyfikowanym nauczycielem śpiewu - pasjonatem trudnej sztuki emisji głosu, jak również aktywnie koncertującym wokalistą.

Śpiew - jako naturalna forma wyrażania ekspresji - ale także jako efekt pracy niezwykłej maszynerii, która drzemie w naszym ciele - był od zawsze obiektem mojej fascynacji.

Jako trener

Zajęcia z emisji głosu zacząłem  prowadzić, po tym jak trafiłem na kursy dla instruktorów wokalnych   Speech Level Singing (pierwszy raz z tą metodą, opracowaną przez trenera gwiazd Setha Riggsa, spotkałem się na warsztatach w 2009 roku). Jesienią 2012 roku zdałem egzaminy i zdobyłem certyfikat trenera SLS (01.2013). Aktywnym członkiem tej społeczności pozostałem do czerwca 2013, kiedy to - kontynuując swoją edukację -  otrzymałem certyfikat instruktora Institute for Vocal Advancement (IVA).


Jako trener wokalny kształciłem się na kursach prowadzonych przez światowej sławy instruktorów, m.in. Greg Enriquez, Spencer Welch, Kathy Kennedy, czy Stephanie Borm-Kroeger, a także brałem udział w warsztatach i konferencjach (m.in. IVA European Teachers Conference).

Żądny zdobycia komplementarnej wiedzy nie ograniczam się do utartych schematów i w dalszym ciągu poszukuję coraz doskonalszych metod nauczania - nie bojąc się eksperymentować z wydobywaniem głosu poprzez ruch, jak również łącząc nowoczesne techniki z tradycyjną szkołą  włoskiego Bel Canto.

Obecnie prowadzę indywidualne zajęcia z emisji głosu w Warszawie i Łodzi, a także autorskie warsztaty wokalne "Ludzki głos w pigułce, czyli o mowie i śpiewie bez tabu" w Polsce i za granicą (maj 2014-Kopenhaga). Moją specjalnością jest musical, ale także rock i różne odmiany muzyki popularnej. Nauczę Cię doskonale śpiewać w dowolnym gatunku!